Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Aktualności

NIP Nabywcy na paragonie - od 1 stycznia 2020

22.11.2019

1 września 2019 roku wchodzi w życie nowelizacja Ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Obowiązek umieszczania NIPu nabywcy na paragonach, do których wystawiona będzie faktura VAT oraz konsekwencje nieprzestrzegania tego obowiązku regulują art. 106b ust. 5-6 tej ustawy. Ust. 7 wyklucza z tego obowiązku podatników świadczących usługi taksówek osobowych.

Art. 15 tej nowelizacji przesuwa wejście powyższego obowiązku na dzień 1 stycznia 2020 roku (cyt: przepisu "nie stosuje się w przypadku sprzedaży zaewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej przed dniem 1 stycznia 2020 r.")

Kasy Online dla mechaników od 01-01-2020

07.11.2019

Jesteś mechanikiem i prowadzisz swój własny warsztat? Z pewnością zastanawiałeś się już jakie urządzenie fiskalne nowej generacji online będzie idealne dla Twojego biznesu. Przypomnijmy, że przedsiębiorcy prowadzący działalność w charakterze mechaniki pojazdowej, usług wulkanizacyjnych oraz sprzedaży paliw zostali jako pierwsi zobligowani do wymiany swoich urządzeń fiskalnych na urządzenia, które w sposób ciągły i zautomatyzowany będą wysyłać dane do Centralnego Repozytorium Kas. 

Zmiany stawek VAT

16.08.2018

Zgodnie z § 6. 1. Rozporządzenie MF w sprawie kas rejestrujących Dz.U. 2019 poz. 816 Podatnicy, prowadząc ewidencję: 
.. 
5) Przypisują oznaczenia literowe od „A” do „G” do stawek podatku lub zwolnienia od podatku, przypisanych do nazw towarów i usług, w następujący sposób: 
a) literze „A” – jest przypisana stawka podstawowa podatku w wysokości 22% albo 23%, 
b) literze „B” – jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 7% albo 8% 
c) literze „C” – jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 5%, 
d) literze „D” – jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 0%, 
e) literze „E” – jest przypisane zwolnienie od podatku, 
f) literze „F” i „G” – są przypisane pozostałe stawki podatku, w tym wartość 0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy; 

Rozdział 5 Przepisy przejściowe i przepis końcowy 
... 
§ 59. Podatnik używający kasy na dzień wejścia w życie niniejszego rozporządzenia może stosować do dnia 31 lipca 2019 r. dotychczas stosowane oznaczenia literowe od „A” do „G” do stawek podatku lub zwolnienia od podatku przypisane do nazw towarów i usług 
Witryna stworzona na platformie